Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: wydarzenia
rozmiar czcionki:  A A A

Cmentarzysko na śląsku - podsumowanie

2011-04-04 16:09:04
Korespondencja z Wrocławia

     "31 marca o godzinie 18:50 zamknęła się pierwsza edycja wrocławskiego Cmentarzyska Zapomnianych Książek. Piszę "pierwsza edycja", bo przebieg imprezy i zainteresowanie jakim się cieszyła skłania nas do kreślenia planów kolejnych odsłon Cmentarzyska. Czy się udadzą? Nie wiem, czas pokaże - podstawowym problemem jest przetrzymywanie tak ogromnego zbioru pomiędzy edycjami - i tu pojawia się odpowiedź - Cmentarzysko powinno działać bez przerwy, zasilane wciąż nowymi księgozbiorami. Tak też Państwo sądzą. W ankiecie ogłoszonej na naszej stronie www, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem - większym niż którakolwiek z ankiet dotąd, powiedzieli Państwo - tak, chcielibyśmy mieć Cmentarzysko czynne cały rok. Ja też bym chciał. Ilekroć słyszę, że książki trafiają na makulaturę coś mnie w sercu ściska - co zapewne świadczy o zbędnym sentymentalizmie.

W pierwszej wrocławskiej edycji Cmentarzyska udało się uratować ponad pięćdziesiąt tysięcy książek - dużo. Choć porównując do do osiągnięć warszawiaków - śmiesznie mało. Mam nadzieję, że uda się zorganizować kolejne odsłony Cmentarzyska a liczba książek czytanych tzw. czytelnictwo, wzrośnie. I jeszcze na koniec przypominam o tym dlaczego warto czytać oraz obcować ze sztuką: bo książki przynoszą nam wolność. Wolność jakiej nie doświadczymy nigdzie indziej.

s.

PS. Zapraszamy do kontaktu osoby chcące pomóc przy kolejnych edycjach Cmentarzyska, oraz tych którzy mają pomysł, gdzie można by składować książki pomiędzy Cmentarzyskami(potrzeba co najmniej 40 metrów kwadratowych.
pozdrawiam

PS.II Dziś mija pięć lat od powstania Szarlatana. (01.04 - przyp. red.)

Stanisław Karolewski"
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Cmentarzysko na śląsku - podsumowanie

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2022 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77