Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: bohaterowie
rozmiar czcionki:  A A A

Sally Allan, później Sally Wilmowska

2009-11-05 09:46:59

Sally Allan, później Sally Wilmowska (ur. 1890r.) ? postać fikcyjna, bohaterka serii książkowej Alfreda Szklarskiego, opowiadających o przygodach Tomka Wilmowskiego i jego przyjaciół.

Sally jest córką australijskich farmerów. Dwunastoletnią dziewczynkę poznajemy w pierwszym tomie, pt. Tomek w krainie kangurów, kiedy to na skutek niefortunnego splotu wydarzeń gubi się w australijskim buszu. Przez przypadek odnajduje ją jej przyszły mąż, czyli czternastoletni wówczas Tomasz. Od tego momentu między nastolatkami nawiązuje się szczera przyjaźń, podtrzymywana po powrocie chłopca do Europy listownie.

W tomie Tomek na wojennej ścieżce Sally pojawia się jako jedna z głównych postaci - Tomek, wraz z bosmanem Nowickim oraz Sally i jej matką, spędzają wakacje na farmie stryja dziewczyny, Johna, w Nowym Meksyku. Tam dziewczyna zostaje porwana przez Indian Pueblo, po czym odbita we wspólnej akcji bohaterów książki i ich indiańskich przyjaciół Apaczów.

W tomie Tomek wśród łowców głów Sally w dramatycznych okolicznościach poślubia Tomka. Dziewczyna zostaje ukąszona przez węża i słabnie z godziny na godzinę, dodatkowo grupę myśliwych ściga grupa wojowniczych łowców głów. W obliczu rychłej śmierci, Sally wyraża życzenie poślubienia Tomka. Ślubu udziela - korzystając ze swych kapitańskich uprawnień - Tadeusz Nowicki.
Na szczęście Sally wkrótce dochodzi do zdrowia.

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Sally Allan, później Sally Wilmowska

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77