Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
rozmiar czcionki:  A A A

Polityczne wyznania Blaira

2010-08-30 18:01:55
Korespondencja z Wielkiej Brytanii

     Od kilku dni ulice największych miast Wielkiej Brytanii "ozdobione" są wielkimi plakatami nowości wydawniczej. Tony Blair - były premier - napisał swoje polityczne wspomnienia. Co ma do powiedzenia bardzo niepopularny na wyspach ekspremier - jeszcze nie wiadomo.
     Artykuł w Guardianie, zapowiadający nowość wydawniczą nie pozostawia na premierze "suchej nitki". Politycy przeciwni partii pracy, z której nominacji sprawował Blair władzę twierdzą: nie miał nic do powiedzenia jako premier, nie ma nic do powiedzenia jako pisarz.
     Blair rządził Wielką Brytanią od 1997 do 2007 roku. Anglicy nie zapamiętali jego kadencji jako "cudu gospodarczego". Pamiętają go natomiast jako premiera, który uwikłał Anglików w konflikt iracki.
     Być może wyznania premiera wyjaśnią kilka tajemniczych decyzji rządu angielskiego; choć nikt tu na to nie liczy. Spodziewamy się wszyscy próby wybielenia własnej osoby przez Blaira.
     Wyznania Blaira będą z pewnością wydawniczym hitem na wyspach i pomnożą majątek byłego premiera. Anglicy lubują się we wspomnieniach swoich polityków. Jest w tym zamiłowaniu wiele masochistycznych doznań. O tym, że książka Blaira będzie hitem artystycznym nikt nie myśli, no chyba, że były premier znalazł dobrego pisarza do spisania swoich wyznań.
Grzegorz Sawa
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Polityczne wyznania Blaira

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2022 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77