Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: felietony
rozmiar czcionki:  A A A

O sagach słów kilka...

2014-03-14 15:55:48
SAGI to można powiedzieć książkowe tasiemce. Ciągną się w nieskończoność jak prawie każda telewizyjna telenowela i podobnie jak one ekran TV zalewają też półki antykwariatów.

Ilość sag jest niezliczona. Niema w Polsce ani jednego antykwariusza, który wymienił by wszystkie, a już na pewno nie ma takiego, który powiedział by ile każda z sag ma tomów.

Przyjrzyjmy się zatem tym najpopularniejszym.
"Saga o Ludziach lodu" to od zarania dziejów najpopularniejsza i licząca najwięcej tomów saga - 47. Doczekała się jako jedna z nielicznych kilku wydań. Saga o Ludziach ze Złotej góry (46) Raija (40) Córy życia (35) i Wybranka Bogów (30) to tylko część tytułów, które łączy jedna osoba. Margit Sandemo, która jako autorka najpopularniejszej sagi automatycznie stała się matką chrzestną dla pozostałych.

Pomimo, że wszystkie najpopularniejsze Sagi pochodzą ze Skandynawii to i Polska może się pochwalić swoją rodzimą sagą - Saga rodu z Lipowej (36)

Dziś całe sagi można już kupić po za kioskami, a głównie na portalach internetowych typu Allegro.pl. Cena szacuje się między 1 a 10 zł za tom w zależności od sagi. Jednak gdy saga jest w komplecie cena może być znacznie wyższa! Saga o Królestwie światła - 20 tomów - za 300 zł !!

Sagi były (są) sprzedawane w kioskach i mniejszych księgarniach. Ich cena nigdy nie przekraczała 10 zł za tom i była skierowana głównie do kobiet.

Czy to znaczy, że mężczyźni nie czytają?, nie czytają Sag?
Może dla tego, że mężczyźni lubią wiedzieć jakie jest zakończenie?

Czekamy na pierwszą Sagę skierowaną bardziej do męskiego odbiorcy! :)

Piotr A. Latos


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
O sagach słów kilka...

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77