Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: recenzje
rozmiar czcionki:  A A A

John Lutz - Mrok

2014-05-01 21:39:24
Autor: John Lutz
Tytuł : Mrok
Wydawnictwo : Prószyński i S-ka
Rok wydania : 2014
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie : b.d.
Okładka : Miękka
Obwoluta : Nie
Stron : 480
Nakład : b.d.

Nie jestem ani wielkim znawcą, ani miłośnikiem współczesnej literatury kryminalnej. A już szczególnie tej zagranicznej. Właściwie to zatrzymałem się na MacLeanie czy Ludlumie nie zapominając oczywiście o Chandlerze.
Z zaciekawieniem wiec sięgnąłem po lekturę książki Johna Lutza ?Mrok? i ? mogę śmiało polecić. Czyta się  szybko , akcja wciąga i trzyma w napięciu. Narracja tak prowadzona byśmy do końca nie wiedzieli "kto zabił". Autor podrzuca nam co i raz fałszywe tropy byśmy brali niewinnych za tych złych. Schemat pojedynku  dość typowy. Działa zasada : "Tylko wariat może złapać wariata".  Lekko zwichrowany przez los i własną głowę  Frank Quinn - nowojorski glina mierzy się z seryjnym zabójcą. Przez większość książki jednak to przeciwnik Franka ?Nocny Łowca? jest górą. Trup bowiem ścielę się gęsto, nawet nasz glina dwukrotnie ociera się o śmierć. Goni go nie tylko czas, ale i presja szefostwa oraz niewyjaśnione sprawy z przeszłości. Jednakże dzięki partnerom i własnej przenikliwości wychodzi zwycięsko z potyczki ze złoczyńcą oraz z walki o własne normalne życie. Wydaje się bowiem że odzyskał prace, dobre imię i szanse na miłość i normalny związek.
W tle ciekawie zbudowane postacie i te pierwszoplanowe i te trochę bardziej z tyłu zaś na samym przedzie seria zabójstw w Nowym Jorku i to nie bezdomnych czy mieszkańców gett, ale porządnych, dobrze sytuowanych młodych małżeństw z centrum Manhattanu.
Detektyw Frank Quinn ma wiec szanse na dłuższe zaistnienie w świadomości miłośników "trudnych" glin. W Polsce wyszły już inne pozycje tego autora. Czy Frank gra tam główną role ? Jeśli czytaliście czekamy na wasze recenzje.
 
|Szat|


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
John Lutz - Mrok

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2019 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77