Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: książka tv
rozmiar czcionki:  A A A

18 Targi Wydawców Katolickich - Video

2012-04-22 22:51:13


     Właśnie dziś zakończyła się trzydniowe książkowe wydzarzenie w Arkadach Kubickiego. Były to 18 Targi Wydawców Katolickich. Co można było znaleźć na targach oraz jaką ofertę Targi prezentowały przekonamy się oglądając film zrealizowany przez naszą redakcję.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
18 Targi Wydawców Katolickich - Video

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.


Zmarła Stefania Grodzieńska

2010-04-29 13:43:49
28 kwietnia 2010 roku zmarła w wieku 95 lat Stefania Grodzieńska. Była tancerką, aktorką, satyryczką, pisarką. Autorka kilkunastu książek i setek felietonów, m.in. do "Przekroju" i "Szpilek", współpracowała także z "Gazetą Stołeczną".  Nazywała siebie humorystką; pierwszy raz nazwał ją tak Jan Brzechwa.
W 2008 została uhonorowana Nagroda Miasta Stołecznego Warszawy. Po tym fakcie oświadczyła, że poczuła się wreszcie "Warszawianką samą z siebie". Stefania Grodzieńska urodziła się w Łodzi, ale w swoim życiu mieszkała w różnych miejscach i miastach. Mieszkała w Paryżu, Lublinie, Moskwie, Łodzi, Berlinie, ale najdłużej, bo od 1950 roku w Warszawie. Po otrzymaniu nagrody wyznała "Kocham Warszawę. Kocham każde miejsce, gdzie w czasie mojej młodości coś było, a teraz jest coś innego. Kocham każdy lokal, który kojarzy mi się z tańcem, wódką i pieczarkami z patelni, a w którym teraz mogłabym wziąć kredyt albo kupić telefon komórkowy. Kocham też każde miejsce, gdzie kiedyś stałam w kolejce po papier toaletowy, a teraz mogłabym zjeść boeuf bourguignon au vin. Kocham każdy dom, w którym bywałam u nieżyjących przyjaciół. Kiedy jeszcze żyli oczywiście.
Kocham dwa miasta - to, którego już nie ma, i to, które już jest. Oba są moje, a teraz ja jestem ich." Kiedyś w rozmowie z dziennikarką "Gazety Wyborczej" spytała :
- Co mówi fachowy dziennikarz na zakończenie wywiadu ?
- Dziękuję za rozmowę.
- A co dodaje fachowy dziennikarz telewizyjny ?
- Gościem państwa była Stefania Grodzieńska.
- I takie właśnie epitafium zamawiam."
Tak więc spełniając wolę zmarłej :
Gościem państwa była Stefania Grodzieńska. Pogrzeb Stefanii Grodzieńskiej odbędzie się 4 maja 2010. na Powązkach Wojskowych.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2020 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77