Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: książka tv
rozmiar czcionki:  A A A

Nowe technologie w świecie książek - Video

2011-08-18 08:54:21


     Andrzej Wychowaniec z firmy BezKartek.pl opowiada o nowych technologiach w świecie książek. Rozmowa przeprowadzona na II Warszwskich Targach Książki.

Nagranie i realizacja: Piotr A. Latos
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Nowe technologie w świecie książek - Video
Rozmowa z Andrzejem Wychowańcem BezKartek.pl
Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.


Urke Nachalnik - Rozpruwacze

2015-06-12 14:09:06
Autor: Urke Nachalnik
Tytuł: Rozpruwacze
Wydawnictwo : Wielki Sen
Rok wydania : 2015
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie : b.d.
Okładka : Miękka
Obwoluta : Nie
Stron : 305
Nakład : b.d.

Urke Nachalnik pewnie jedna z najciekawszych, a właściwie zapomniana osoba polskiej literatury okresu międzywojennego. Przestępca zachęcony do pisania przez Wańkowicza osiąga sukces pisząc na wpoły autobiograficzne powieści kryminalne.

W "Rozpruwaczach" przeżywamy przygody "Klawego Janka", młodego, ale jednego z najważniejszych "kasiarzy" w Polsce początków XX wieku. Poznajemy go podczas dość niefortunnego skoku na sejf jednej z bogatych warszawskich hrabiń. Skok wprawdzie się udaję, ale podczas ucieczki "Klawy Janek" gubi łup, a na dodatek na jego konto ktoś zabija policjanta. Od tego momentu za Jankiem ugania się cała warszawska policja, on sam próbuje dowiedzieć się kto go wrobił w "mokrą robotę". Na dodatek zakochał się śmiertelnie w kryształowo czystej i ogromnie pięknej dziewczynie - Anieli. Ta daje mu wybór, albo Ona, albo świat przestępczy. Ale zerwać z przeszłością nie jest łatwo szczególnie gdy się ucieka przed policją i trzeba liczyć na pomoc kolegów.

Książka mimo upływu lat i generalnie dość prostej fabuły, która z reguły cechuje kryminały przedwojenne czyta się nieźle. Dla mnie jak zawsze ważniejsze od samej akcji jest to co widzimy w tle. Opis starej Warszawy, tamtych ludzi, obyczajów, zupełnie inny sposób wyrażania i komunikowania nam jak wygląda świat i myślenie o nim.

Myślę, że konieczna lektura nie tylko dla miłośników kryminałów co i dla varsavianistów i miłośników literatury łotrzykowskiej spod znaku np. Sergiusza Piaseckiego.

Znów należą się podziękowania dla wydawnictwa "Wielki Sen", które wydobywa na światło dzienne takie właśnie perełki. Jedynym minusem jest to, że powieść kończy się jakby urwana w połowie właściwie żaden wątek nie jest dokończony, ja zaś nie wiem czy autor z powodu wojny i swojej śmierci na niej nie zdążył dopisać kontynuacji czy ona gdzieś tam jest tylko czeka na odkrycie ?

|Szat|


Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
 
Nasza ankieta
Kto jest najwybitniejszym autorem kryminałów z okresu PRL ?
 
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2017 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77