Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: książka tv
rozmiar czcionki:  A A A

Grażyna Strumiłło-Miłosz - wywiad - II WTK

2011-06-08 11:42:09


     Rozmowa z dziennikarką, tłumaczką, pisarką Grażyną Strumiłło-Miłosz.
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Grażyna Strumiłło-Miłosz - wywiad - II WTK

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.


Zaginiony Houellebecq, odnaleziony !

2011-09-20 18:21:54
     Michel Houellebecq, autor m.in. "Cząstek elementarnych" odnalazł się. Choć niewiele osób zapewne wiedziało, że zaginął :)

     Jak się okazuje pisarz, który miał zaplanowane spotkania autorskie w Holandii i Belgii, nie pojawił się na nich. W ciągu czterech dni miał odwiedzić Amsterdam, Hagę i Brukselę. Nikt ze współpracowników autora nie wiedział co się z nim dzieje, nie odbierał telefonów i nie odpisywał na maile. Na początku tygodnia współpracownicy pisarza twierdzili, że jego zniknięcie ich nie niepokoi - Houellebecq słynie z niekonwencjonalnych zachowań, pod koniec tygodnia nie byli już jednak tak optymistycznie nastawieni, w internecie pojawiały się spekulacje, że pisarza, który publicznie krytykował islam, porwała Al-Kaida. Sprawa wyjaśniła się w piątek, gdy z pisarzem skontaktował się jego francuski wydawca. Tłumaczył on, że Houellebecq chwilowo odcięty od internetu i telefonu zwyczajnie zapomniał o tournee. Pisarz przeprosił czytelników i zapowiedział, że przyjedzie na spotkania w późniejszym terminie.

      Twórczość Houellebecqa drażni właściwie wszystkie opcje polityczne. Radykalne poglądy na Islam (cyt. "... to najgłupsza i najbardziej okrutna religia") zraziły do jego osoby francuską lewicę. Prawicową zaś formację zniechęciły do niego słowa, iż : prostytucja jest naturalną i ewolucyjnie wykształconą formą stosunków społecznych. Sam o sobie, podczas wizyty w Polsce w 2008 roku, powiedział : "Czuję się romantykiem. Jak można określić, czy romantyk reprezentuje poglądy lewicowe, czy też prawicowe? Nie o to mu przecież chodzi".

|mg|Czytaj także: Cząstki elementarne
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2019 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77