Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: wydarzenia
rozmiar czcionki:  A A A

Cmentarzysko Zapomnianych Książek znika z mapy stolicy !!!

2012-08-31 15:50:14
No cóż stało się nieuniknione - znika  kolejne książkowe  miejsce w Warszawie

Z przykrością informujemy, że blisko po roku działalności swoje podwoje zamyka Cmentarzysko Zapomnianych Książek.

Tylko do 22 września na warszawskim Bemowie można zaopatrzyć się w najtańszą w Polsce lekturę, a przy okazji uratować książki przed trafieniem na makulaturę. Do zabrania zostało jeszcze ok. 10 tysięcy woluminów.

Co to jest Cmentarzysko Zapomnianych Książek ?
To unikatowy pomysł warszawskich antykwariuszy, którzy nie godzili się  by książki dla których brak miejsca w naszych domach lądowały na śmietniku. Stworzyli więc specjalne miejsce gdzie trafiały takie niechciane pozycje i gdzie czekały na swojego kolejnego czytelnika. Nietypowość tego antykwariatu polega na tym, że nie kupujemy w nim książek. Płacimy za wejście na teren Cmentarzyska, następnie możemy zabrać ze sobą tyle książek ile jesteśmy w stanie wynieść. Możemy zabrać jedną sztukę, możemy i sto.
"W ciągu roku odwiedziło nas kilkaset osób, niektórzy przynosili swoje książki, ale większość zabierała ze sobą ogromne niebieskie torby typu IKEA wypełnione po brzegi książkami." - mówi Waldemar Szatanek, pomysłodawca Cmentarzyska - " Idea takiego nietypowego traktowania książek dorobiła się już tysięcy fanów, podobne imprezy odbyły się we Wrocławiu czy Katowicach. Jednakże takie miejsce nie działa na zasadach komercyjnych i istnieć może tylko w oparciu o instytucje samorządowe czy o działalność fundacji czy stowarzyszeń mających na celu propagowanie czytelnictwa. My jako prywatna firma robiliśmy wszystko za własne pieniądze, a koszty choćby wynajmu lokalu w Warszawie są ogromne. Niestety nie jesteśmy w stanie dłużej dotować Cmentarzyska" - ze smutkiem konkluduje organizator.

A szkoda bo takie miejsce w dobie coraz droższej książki wydaje się być bardzo potrzebne . Na Cmentarzysku koszt jednej książki wynosił tylko kilkadziesiąt groszy.
No i pytanie co teraz z Książkami nikomu już niepotrzebnymi ? Gdzie się podzieją ?

Dla wszystkich tych którzy chcą jeszcze skorzystać z akcji podajemy grafik likwidacji.
Od 1 do 16 września Cmentarzysko działa normalnie na dotychczasowych zasadach.
Od 17 do 22 września totalna likwidacja. Codziennie niższa cena za wejście, przychodzimy ze swoimi torbami, plecakami. Niech żadna książka nie trafi na makulaturę !!!

Cennik Normalny  :
- 30 zł - bilet normalny
- 25 zł - bilet ulgowy 
 (studencki, emerycki lub gdy przyniesiesz i zostawisz przynajmniej 10 książek)
- 5 zł - bilet dla Twojego znajomego, rodziny, przyjaciela - jeśli wybieracie do jednej torby


Cennik na likwidacje :
17 i 18 września - 20 zł wejście
19 i 20 września - 15 zł wejście
21 i 22 września - 10 zł wejście.
W tym czasie nie obowiązują już dotychczasowe zasady tzn. nie dostajemy torby, nie ma wejść towarzyszących, zniżek, promocji itp.
Szczegóły likwidacji : tel. 507084975
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Cmentarzysko Zapomnianych Książek znika z mapy stolicy !!!

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
To takie smutne. Do tej pory nasz pobyt w Warszawie rozpoczynałyśmy od Cmentarzyska. Wychodziłyśmy z dwiema po braegi wypełnionymi niebieskimi torbami. Najlepsze było po powrocie- oglądanie każdego skarbu z osobna. Znajdowałysmy piękne stare polskie ( i nie tylko np Historia Wilna w oryginale) książki. A teraz co ? Jest kasa na zalewającą nas tandetę z Chin a nie ma dla naszych książek? Czy jesteśmy tak bogaci, że wolimy kupić 1 książkę w sklepie niż unikalnych 20 w Cmentarzysku?A moze nikt nie CZYTA ksiazek tylko WYPADA je miec? pachnace ale drogie? Jest nam bardzo smutno... Czy mozemy jakos pomoc?
Alicja i Julia z Wielkopolski 2012-09-16 11:07:18

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
 
Nasza ankieta
Kto jest najwybitniejszym autorem kryminałów z okresu PRL ?
 
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2018 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77