Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: wydarzenia
rozmiar czcionki:  A A A

Powstanie Republiki Książki już 8 grudnia

2010-12-02 15:19:58
Na stronie stacjakultury.pl znaleźliśmy taką oto wiadomość :

     "Tomasz Makowski, dyrektor warszawskiej Biblioteki Narodowej, podał informację o powstaniu Republiki Książki. Pierwszy jednodniowy kongres Republiki odbędzie się 8 grudnia pod hasłem "Czytanie włącza". Podczas jego trwania zostanie zawiązana społeczna koalicja na rzecz wzrostu poziomu czytelnictwa. Pomysł ten jest wynikiem rozmów przedstawicieli środowiska książki z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne resorty i instytucje państwowe z dziedzin kultury, edukacji, nauki i finansów.

     Nadrzędnym celem Republiki Książki jest rozpoczęcie kampanii obywatelskiej, która mogłaby połączyć różne środowiska wobec zagrożeń, które wynikają ze spadającego w naszym kraju poziomu czytelnictwa. Organizatorzy tłumaczą: "Celem akcji (...) jest zawiązanie koalicji ponad podziałami, skupiającej przedstawicieli władz centralnych, samorządowych, urzędników, twórców, bibliotekarzy, wydawców, księgarzy, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz świata mediów i biznesu. Wyrazem naszej wspólnej troski o losy państwa będzie deklaracja wzajemnego wsparcia i czynnego udziału we wszystkich wysiłkach na rzecz rozwoju czytelnictwa i sieci polskich bibliotek wszystkich typów"

     Podczas paneli, z których składać się będzie zaplanowany na 8 grudnia kongres, odbędą się dyskusje dotyczące optymalnych rozwiązań dla rozwoju czytelnictwa i umocnienia systemu bibliotek w Polsce, by były bardziej upowszechnione.

     Wśród założycieli Republiki Książki możemy odnaleźć m.in. małżonkę prezydenta Annę Komorowską, ministra edukacji narodowej Katarzynę Hall, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Barbarę Kudrycką, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego czy ministra rozwoju regionalnego Elżbietę Bieńkowską."

     Próbowaliśmy dowiedzieć się czegoś więcej u źródła, ale niestety. Na nasze zapytanie i prośbę o kontakt nie dostaliśmy odpowiedzi żadnej, mało tego nikt nie raczył nawet odpisać skromnie "Spadajcie!". 

|mg|
 
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Powstanie Republiki Książki już 8 grudnia

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
 
Nasza ankieta
Kto jest najwybitniejszym autorem kryminałów z okresu PRL ?
 
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2017 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77