Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: pisarze
rozmiar czcionki:  A A A

Święty Augustyn

2010-09-18 13:01:02
     Augustyn z Hippony urodził się w 354 , a zmarł w 430 n.e. W Kościele katolickim znany jest jako święty Augustyn. Był filozofem, teologiem, organizatorem życia kościelnego. Stał się świętym Kościoła katolickiego. Jest jednym z Ojców i Doktorów Kościoła, znanym jako doctor gratiae (doktor łaski). Augustyn znany jest jako autor własnej koncepcji filozoficznej, która była przez ponad 700 lat oficjalnie obowiązującą w Kościele katolickim doktryną, aż do jej odrzucenia przez sobór trydencki i przyjęcia zamiast niej teorii Tomasza z Akwinu, obowiązującej w Kościele do dzisiaj.

     Dzieła Augustyna: Wyznania (Confessiones), O Państwie Bożym (De civitate Dei), Dialogi i pisma filozoficzne, O Trójcy Świętej (De Trinitate), O nauce chrześcijańskiej (De doctrina christiana), Sprostowania, Pisma egzegetyczne przeciw manichejczykom, O Genesis przeciw manichejczykom (De Genesi contra Manichaeos), Kazania (Sermones), Listy (Epistulae), O naturze i łasce (De natura et gratia).
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Święty Augustyn

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2020 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77