Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: bohaterowie
rozmiar czcionki:  A A A

Tadeusz Nowicki

2009-11-05 09:39:18

Tadeusz Nowicki (ur. w latach 60-tych XIX wieku w Warszawie) - postać fikcyjna, bohater serii książek autorstwa Alfreda Szkalrskiego, opowiadających o przygodach Tomka Wilmowskiego i jego przyjaciół.

Tadeusz Nowicki pochodzi z Warszawskiego Powiśla. Wychowany w patriotycznej rodzinie, już jako młody człowiek związał się z organizacjami walczącymi o wolność Polski. Przyłapany na rozprowadzaniu wraz z Andrzejem Wilmowskim zakazanych materiałów prasowych, został zmuszony do ucieczki z kraju. Zaciągnął się na statek, gdzie po kilku latach dosłużył się stopnia bosmana. Po ponownym spotkaniu Andrzeja Wilmowskiego zatrudnił się w przedsiębiorstwie Carla Hagenbecka, gdzie pełnił rolę łowcy dzikich zwierząt i ich dostawcy do ogrodów zoologicznych. Nad wyraz silny, czemu daje pokaz walcząc z ludźmi i zwierzętami bez użycia broni.

I tak w Austarlii toczy bokserski pojedynek z ... kangurem. W Afryce bez trudu przenosi do klatki olbrzymiego goryla, i dotkliwie bije handlarza niewolników. W Stanach zjednoczonych pokonuje gołymi pięściami byka. W brazyli toczy zaciekły bój z Pedro Alvarezem. Postać szlachetna, godna naśladownictwa o twardych pięściach i gołębim sercu.

 

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Tadeusz Nowicki

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2020 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77