Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
rozmiar czcionki:  A A A

Paryscy Bukiniści

2012-04-02 18:31:10
     Brzegi Sekwany w samym centrum Paryża od ponad stu lat są zagłębiem bukinistów i antykwariuszy. Można by wręcz powiedzieć, że to swego rodzaju niedościgniony wzór dla reszty świata jak powinno wyglądać miejsce z książką używaną. Jest to też żywy dowód na to, że współpraca w tej branży jest nie tylko możliwa, ale też i wskazana. Bo gdyby Ci wszyscy ludzie byli rozsiani po całej stolicy Francji to kto by ich znalazł, komu by się chciało do nich dotrzeć ?

     Ciekawostka okazuje się, że każdy bukinista już od czasów królewskich może zająć ok. 10 metrów murku by handlować na nim książkami. Dziś standardowe stoisko ma 8,2 metra.

     Niestety wśród tysięcy książek, pocztówek, czasopism nie widać zupełnie periodyków w języku polskim choć wiele innych, bardziej egzotycznych języków jest reprezentowanych. Ceny można by powiedzieć zbliżone do polskich co uwzględniając siłę nabywczą obu krajów wskazywałoby na niekorzyść nadwiślańskich bukinistów.

     Nasz specjalny wysłannik odwiedził nadsekwańskiej bulwary, poniżej więc przedstawiamy wam foto relację (kilka zdjęć obrazuje również zwykłe antykwariaty paryskie nie zgromadzone nad Sekwaną).

     Zachęcamy również do przesyłania swoich zdjęć z miejsc związanych z książką. I to nieważne czy z Pcimia Dolnego czy z Nowego Jorku.

Czytaj także: Bukinista czy antykwariusz ?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Paryscy Bukiniści

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2022 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77