Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
rozmiar czcionki:  A A A

Film czeka na książkę

2014-03-12 13:29:55
Filmów na świecie kreci się w ciągu roku tysiące, kilka z nich zyskuje miano kultowych. Jeśli przyniosły sporą kasę i mają wiernych wielbicieli robi się wokół nich dodatkowy szum,otoczkę. Tworzy się produkty które pozwolą wycisnąć jeszcze parę  dolarów. Czasem wiec ktoś też wpada na pomysł by to co widzieliśmy na ekranie przelać na papier, ale z reguły jakoś niezbyt to wychodzi.
Oto nasz ranking filmów, które jakoś słabo dały się spisać :

1. Saga "Piraci z Karaibów" - w literaturze dział morski trzyma się nieźle. Mamy serie o Hornblowerze, mamy mega-klasyka "Moby Dick", mamy również polski wkład w postaci Josepha Conrada. Jack Sparow na razie nie jest królem Empiku czy Matrasa

2. James Bond - niby zaczęło się od książek ale tak naprawdę kto je zna? Szczególnie te ostatnie części? A przecież literatura sensacyjna to jeden z najlepiej czytanych i opłacanych gatunków

3. To właśnie miłość - powieści kobiece generalnie rozchodzą się jak świeże bułeczki, podobnie jest z filmowymi komediami romantycznymi. Ale jakoś jedno z drugim nie idzie w parze i zarówno w Polsce (Tylko mnie kochaj ) jak i na świecie (np. wszystkie mega komedie z Hugh Grantem) w wersji pisanej nie są zbyt widoczne na księgarskich półkach, szczególnie w dziele z bestsellerami.

4. Kac Vegas - w literaturze amerykańskiej mamy sporo odpowiedników śmiesznych i absurdalnych powieści (Paragraf 22 czy Rzeźnia nr 5), ale przygód przyćpanych "kawalerzystów wieczorowych" się nie doczekaliśmy.

5. The Walking Dead - wybrałem jako przykład fenomenalnych seriali telewizyjnych które w ostatnich latach świecą tryumfy w kanałach całego świata . (Zagubieni , Białe kołnierzyki czy Dawno, dawno temu - to tylko kilka przykładów) . Wydawało by się że idealnie nadają się na serie kioskowe czytane z zapartym tchem . A tu jeśli występują to już raczej jako komiksy.

Jak zawsze przypominamy, że proponowane przez nas rankingi to tylko nasz wybór i propozycje jeśli macie swoje inne przysyłajcie. Nasze łamy czekają na was.

|Szat|


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Film czeka na książkę

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77