Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: recenzje
rozmiar czcionki:  A A A

Julianna Baggott - Nowa Ziemia

2017-02-10 14:29:24
Autor: Julianna Baggott
Tytuł: Nowa Ziemia
Wydawnictwo : Egmont
Rok wydania: 2012
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie : 1
Okładka : Miękka
Obwoluta : Nie
Stron : 472
Nakład: b.d.
 
Świat, a właściwie kawałek świata, a dokładniej kawałek Ameryki po atomowej apokalipsie. Część ludzi mieszka pod szczelną kopułą i choć nie są narażeni na bezpośrednie promieniowanie to ich świat jak każde miejsce zamknięte zaczyna się degenerować oczywiście nijak się to ma do grozy i zmartwień tych wszystkich, którzy przeżyli wybuch na zewnątrz i stali się mutantami. A trzeba przyznać, że fantazja autorki w rodzajach mutacji, które mogą dopaść ludzkość przy okazji takiej wojny nie zna granic.
Ale to wszystko dekorację bo podobnie jak w sadzę  "Zmierzch" czy "Igrzyska Śmierci" podstawą są młodzi bohaterowie. Ich emocje, miłości, zmagania, bohaterstwo, ale też zło które ich spotyka.
Mamy wiec po skażonej stronie Pressie - nastolatkę, która ma być właśnie wcielona do wszechwładnej organizacji paramilitarnej, ale woli zostać i zaopiekować się dziadkiem, mamy niewiele starszego Partridge - syna przywódcy Kopuły, który nienawidzi się z ojcem postanawia wiec uciec po za swój świat bo wierzy, że gdzieś tam jest jego matka.
Losy obojga spłatą się już na stałe. Wraz z przypadkową grupą sobie podobnych wyruszą na poszukiwania matki przemierzając i pokazując nam pełen niebezpieczeństw postatomowy świat.
Niewątpliwie lektura dla miłośników POSTAPO oraz "nowoczesnej" literatury młodzieżowej. Jak to zwykle w USA : "Dupy nie urywa ale lekcję porządnie odrobione"...
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Julianna Baggott - Nowa Ziemia

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77