Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: recenzje
rozmiar czcionki:  A A A

Julianna Baggott - Nowy Przywódca

2017-02-13 17:14:27
Autor: Julianna Baggott
Tytuł: Nowy Przywódca
Wydawnictwo : Egmont
Rok wydania: 2013
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie : 1
Okładka : Miękka
Obwoluta : Nie
Stron : 558
Nakład: b.d.

Druga część sagi "Świat po wybuchu". Znani nam już bohaterowie i znany nam świat. Po odkryciach w bunkrze w którym ukrywała się matka Partridga, grupa pod dowództwem El Capitana przejmuje władze w świecie poza kopułą (przynajmniej nad tą częścią nad którą da się panować) i przymierzają się do przejęcia władzy w Kopule. Ale nic nie jest takie proste jak by się chciało. Muszą zmierzyć się z wieloma niebezpieczeństwami, rozdzielają się i pokonują różne granice. Pressia musi przebyć pół świata wielokrotnie ocierając się o śmierć, zaś Partridge wraca do Kopuły zmierzyć się z ojcem i światem, który ten stworzył. Plus za rozbudowę wątków i bohaterów drugoplanowych.
Część trudniejsza niż pierwsza. Dużo akcji, przygód ale też sporo polityki, retrospekcji, wątków społecznych. Nie sądzę żeby to był jakiś mega sukces o czym świadczy brak wydania w Polsce trzeciej części Sagi mimo 2 lat od wydania w Stanach, ale Ci co przeczytali pierwszą cześć nie powinni być rozczarowani.
Dla mnie największym problemem jest przy lekturze obu części odrzucenie zasad fizyki, którą znamy i przypominanie sobie, że to fantasy, a tu wszystko jest możliwe.
Przeczytam chętnie trzecią część by dowiedzieć się dokąd nieograniczona wyobraźnia autorki nas zaprowadzi, ale to nie tak, że nie śpię po nocach czekając...

|Szat|Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Julianna Baggott - Nowy Przywódca

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77