Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
rozmiar czcionki:  A A A

Chris Columbus, Ned Vizzini - Dom Tajemnic

2014-01-22 18:36:03
Autor: Chris Columbus, Ned Vizzini
Tytuł : Dom Tajemnic
Wydawnictwo : ZNAK
Rok wydania : 2013
Miejsce wydania: Kraków
Wydanie : 1
Okładka : Twarda
Obwoluta : Tak
Stron : 512
Nakład : b.d.

     Szczypta Narnii, kawałek Niekończącej się Historii, garść Piotrusia Pana, trochę Harrego ewentualnie dla smaku jakieś dodatki z innych popularnych lektur - łączymy, mieszamy i już - przepis na dobrą książkę gotowy. Wydaje się proste? Co nie? Może spróbuj?

     Chłopaki Columbus i Vizzini właśnie ten motyw stosując stworzyli "Dom Tajemnic" - całkiem fajną powieść dla młodzieży (a właściwie jak widzimy po zapowiedź cały cykl powieści), która niedawno zadebiutowała na polskim rynku.

     Mamy trójkę rodzeństwa która ściągnięta wraz z rodzicami do starego, tajemniczego domu wplątuje się w straszną historię. Zła wiedźma przenosi ich do zaczarowanej krainy gdzie muszą walczyć z czarami, piratami, olbrzymami i strasznymi wojownikami, a przede wszystkim odnaleźć rodzinę. I to w sensie dosłownym (zaginieni rodzice), jak i nie wprost. Dzięki groźnym, czasem na granicy straty życia przygodom - zaczynają rozumieć jak bardzo są sobie bliscy i potrzebni mimo codziennych różnic i kłótni. W dziwnych i strasznych krainach odkrywają mroczne tajemnice (również te których nie koniecznie chcą poznać - z życia swoich przodków), odnajdują przyjaźń, miłość, poznają dobrych i złych ludzi i dobre i złe stwory .

     Gdy połączą siły udaję się im osiągnąć cel, wracają do domu cali i zdrowi. Pozostawiają jednak pewne tematy nie zamknięte wiec wiemy już, że nasi bohaterowie wrócą.

     Jeżeli ich wiec polubicie jest szansa by po obcować z nimi częściej. A warto bo książkę dobrze się czyta i jest bardzo ładnie edytorsko wydana.

Jeśli masz kogoś w wieku 8-12 lat kto jest Ci bliski, warto go zachęcić do lektury.

|WS|


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Chris Columbus, Ned Vizzini - Dom Tajemnic

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77