Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: felietony
rozmiar czcionki:  A A A

Nieudacznicy do piór!

2010-10-26 13:01:32
     Pisać każdy może; trochę lepiej lub trochę gorzej - strawestuję kultowy przebój Jerzego Stuhra. Piszą więc dziś prawie wszyscy; najczęściej zaś ci, którym talentu literackiego kompletnie brakuje.
     I tak oto Krzysztof Ibisz - znany z tego, że jest znany - wydał "autorską" książką, w której popisuje się niezwykłym narcyzmem. Absolutnie bezmyślny tekst okraszony jest kilkudziesięcioma zdjęciami autora, który prezentuje na nich swój nagi tors. Jaki był sens wydawania tej książki - pojęcia najmniejszego nie mam. Mamy jednak wolny rynek i hmm demokrację więc każde wydawnictwo, które chce stracić trochę pieniędzy ma do tego prawo. A że straci, to pewne. Książka Ibisza nie sprzedaje się - tym bardziej, że wydawca ustalił na nią cenę 49 zł. W ostatnią niedzielę jeden z zaprzyjaźnionych ze mną księgarzy usiłował sprzedać ibiszowe dzieło na targowisku stadionu na warszawskiej Woli.
Nie sprzedał - ani jednej sztuki. Czemu też nie można się dziwić.
     Książka Ibisza za kilka tygodni trafi do działu "dobra książka za 2 złote". Problem w tym, że nie jest to dobra książka. Zajmie książeczka Ibisza poczesne miejsce obok gniota ex trenera kadry piłkarzy Janusza Wójcika i kilku innych książek celebrytów.
     Rynek książkowej kultury obiegła też sensacyjna informacja, że niejaki Justin Bieber - amerykański piosenkarz napisał i wydał swoją autobiografię. Obiecuję solennie, że nie wezmę jego autobiografii do ręki. Powód? Bieber skończył w tym roku 16 lat. O czym może więc napisać Bieber, jakie myśli przekazać, czym zaszokować? No tak, zaszokować może - choćby niebywałą bezczelnością.
     Bieber nie jest jedynym "pisarzem' z kręgu show biznesu. Oto straszą nas tym, że i polscy "artyści" piszą książki. Oto Weronika Pazura-Marczuk wydała wyjątkowo infantylną książkę, Agnieszka Chylińska kończy pisanie książki, podobno książkę pisze też (nieznana mi bliżej, ani dalej) piosenkarko-blogerka. Książkę zamierza też napisać Doda i niejaka Rutowicz.
Wieje zgrozą i czas chyba czas umierać...

|aza|
Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Nieudacznicy do piór!

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
No to teraz tylko czekamy na wspomnienia, i poradniki: Kasi Cichopek "Jak poderwać męża w ShowTime", Braci Mroczków: "Jak podpieprzyć słońce", Jarka Jakimowicza: "Jak zdobyć pustaka za darmo", oraz hit Tomka Jacykowa " Co wy k.... wiecie o miłości".
Lopez, ale nie Jennifer :) 2010-10-27 22:46:33

Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77