Przeczytane Książki.
  KSIĄŻKA TV   KSIĄŻKI I LUDZIE   KATALOG KSIĄŻEK   ZNALEZIONE W KSIĄŻKACH   KONKURSY   COOKIES
 
Dział: recenzje
rozmiar czcionki:  A A A

Stanisław Wotowski - Demon Wyścigów

2014-07-15 15:43:53
Autor: Stanisław Wotowski
Tytuł : Demon Wyścigów
Wydawnictwo : Wielki Sen
Rok wydania : 2014
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie : b.d.
Okładka : Miękka
Obwoluta : Nie
Stron : 230
Nakład : b.d.

     Warszawskimi wyścigami konnymi w latach 20-tych trzęsie szajka "Demona wyścigów". Jednych przekupuje, innych zastrasza, a nieustępliwych usuwa. Dzięki temu ustawia wyniki gonitw, zarabia krocie na zakładach. Nikt nie wie kim jest ów tajemniczy "Demon", ale też nie wielu ma odwagę mu się przeciwstawić. Takim śmiałkiem okazuje się jeden z najlepszych dżokejów: Grot, który dostaje "propozycje nie do odrzucenia" - ma przegrać dwie najbliższe gonitwy w których jest murowanym zwycięzcą.
Grot - pełen ambicji i chęci poprawienia swojego losu człowiek z gminu nie ulega jednak szantażowi i podejmuje walkę z "Demonem".
Trudna i bolesna będzie to rozgrywka. Nasz główny bohater wyjdzie z niej ostatecznie zwycięsko, ale otrze się o śmierć (trup zresztą ściele się dość gęsto, bowiem aż trójka ważnych postaci umiera), zaliczy wizytę w hazardowym półświatku, by w końcu znaleźć nie tylko rozwiązanie kryminalnej zagadki, ale i miłość.

Ani intryga którą obserwujemy ani sposób pisania powieści na szczęście zbytnio się nie zestarzał i można spokojnie przeczytać "Demona Wyścigów" bez poczucia infantylności, który często towarzyszy nam przy literaturze retro. Dodatkowo widzimy w tle stolice Polski końca lat 20-tych wiec varsavianiści powinni mieć dodatkowy smaczek i przyjemność z odkrywania widoków nie istniejącego już dziś miasta. Choć co piękne, pewne lokalizacje można do dziś przynajmniej w echu odnaleźć. (Np. kawiarnia "Niespodzianka" przy Marszałkowskiej).

|Szat|


Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych     Poleć artykuł znajomemu Poleć znajomemu     Dodaj swój komentarz Dodaj komentarz
 

Wyślij e-mail rekomendujący ten artykuł

E-mail adresata
 
 
Stanisław Wotowski - Demon Wyścigów

Czytaj cały artykuł

 
Twoje Imię i Nazwisko
 
Twój E-mail
 
 

Dodaj swój komentarz do artykułu.
 
Komentarz
 
Autor
 
 
Wasze komentarze
Jeszcze nie skomentowano powyższego artykułu.
Wszystkie komentarze są własnością ich autorów. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za treść wpisu. Jeżeli wynikną z tego konsekwencje prawne, redakcja może przekazać wszelkie informacje stronom zainteresowanym na temat danego użytkownika oraz pomóc w jego zlokalizowaniu.
Szukaj 
 
Twój Profil
Login
 
Hasło
 
 
Wpisz swój adres e-mail, który podałeś przy rejestracji.
E-mail
 
Szukamy Przyjaciół Książek
Jeśli jesteś zainteresowany współtworzeniem społeczności czytelniczej naszego portalu...
 
O firmie   Współpraca   Redakcja   Polityka prywatności   Kontakt
Copyright © 2021 Przeczytane Książki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja L77